top of page

48 - en overgang

"I to år bar eg med meg ei svart bok, ei bok full av små vers. Det å brått kome i overgangsalderen sette støkk i meg; eg gjekk litt i kjellaren. Som trøyst byrja eg å skrive små tekstar i ”svarteboka” mi. Det rare er at boka ikkje er tung og trist. Dei alvorstunge tankane vart i staden til lyse og litt sprudlande, lette vers – nett som eit glas prosecco. Så kjære lesar, her er proseccolyrikkboka di, ver så god!"


Eli Kari Gjengedal inviterer til foredrag, bokbad og bobler 27.oktober kl 19.00 på Cafe Picasso - og våre medlemmer får medlemspris!! Inngang er 350,- kr+ omk, Medlemmer i Drammen sanitetsforening får billetten for 250,- kr + omk. For å få billetten til medlemspris må du registere deg på denne linken: https://forms.gle/6z6Vtd5Yc7HPBzEq8
217 visninger0 kommentarer

Siste innlegg

Se alle

Comentários


bottom of page