top of page

Hilsen til våre medlemmer

Oppdatert: 19. nov. 2022


Kjære medlemmer i Drammen sanitetsforening


Nå skriver vi november, både den mørkeste og koseligste tiden står fremfor oss. Noen har allerede begynt å glede seg til jul, med ekstra lys både inne og ute. Andre gruer seg til jul, kanskje for første gang, kanskje for som vanlig. For noen av disse er dagene og kveldene med aktivitet på Villa Nora eller Villa Fredrikke kjærkomne avbrekk i tunge tider. En av våre viktigste oppgaver er å forsøke å være tilstede og hjelpe til der vi kan. Vi gjør dette med aktiviteter, nærvær og ved å være medmennesker. Også mot denne juletiden har vi fått midler fra Orkla for å handle inn varer vi kan levere ut før jul til familier og andre som trenger en ekstra håndsrekning. Kjenner du eller kanskje er du selv i en tøff situasjon, ta gjerne kontakt med oss


Men ikke alt er tungt og trist, tiden vi går inn i er også preget av, for mange travle kalendere, masse lys og hyggelig samvær med kjente og kjære. I Drammen sanitetsforening har vi stor glede av å kunne invitere til to ulike arrangementer før jul. Styret inviterer til julemøte 8.desember kl 19.00. Her blir det servert juletapas og vi får besøk av Marianne Nymo, en av forfatterene som er hos oss. Hun vil sammen med Eirik Andersen bli bokbadet om boken "Vin møter poesi". Bademester er Anita Steingrimsen og det blir anledning til å smake på noen av vinene som er presentert i boken. Det er 18 års aldersgrense på arrangementet og det er kun for medlemmer i Drammen sanitetsforening. Du kan melde deg på her: https://forms.gle/fYPzaxgNj6Kp1eCo9 (begrenset med plasser)


Tur for medlemmer til Grini Museum 1.desember Vi vil arrangere en tur til Grini museum for våre medlemmer og har bestilt buss, guidet omvisning på museet med påfølgende kaffe og lefse før returen til Drammen. Ønsker du å være med på dette kan du registrere din påmelding her: https://forms.gle/mQouKNFBWmaJML3q6 Forventet avreise er 11.45 fra Amtmand Bangsgate 1a, med retur fra Grini (Eiksmarka) kl. 15.00, vi sender konkret tidspunkt til påmeldte noen dager i forvegen. (begrenset med plasser) Vi håper å se enda flere av dere også på de vanlige aktivitetene våre og ikke minst ta gjerne kontakt om du ønsker å bidra med noe av din tid som frivillig. Nå er vi særlig på utkikk etter frivillige som kan bidra på barseltreff på fredager, åpen møteplass på Børresen ungdomsskole og som turleder på Kløvertur. Disse aktivitetene er primært på dagtid, men åpen møteplass på Børresen vil også være noe kveldstid fremover. Ta gjerne kontakt om du har lyst til å bidra til å gjøre andres dag bedre. Og som en bonus, viste du at de som driver med frivillighet blir lykkeligere av nettopp denne innsatsen for andre? <3


Ta gjerne kontakt med oss enten på mail: bente@drammensanitetsforening.no eller mariama@drammensanitetsforening.no

eller ring Bente på 48285702 eller Mariama på 45810139, vi treffes også på Villa Nora på dagtid, stikk gjerne innom om du er i nærheten. Onsdag 30.november pynter vi Villa Nora til jul og vil fra 11.00-13.00 servere gløgg og pepperkaker til de som kommer
208 visninger0 kommentarer

Siste innlegg

Se alle

Commentaires


bottom of page